Monday, October 14, 2013

MBFW İSTANBUL ORGANİZASYONU VE S/S14 KOLEKSİYONLARI.

Raisa&Vanessa ilk runway sınavında tam not aldı.Ajda Pekkan'ı defilenin sonunda model olarak çıkartarak epey ses getirdiler.
MBFW İstanbul'da bu sezon 30 defile,11 studio sunum gerçekleşti.En beğendiğim koleksiyonlar,tavsiyelerim ve genel izlenimlerim neler mi?
Sizlerle paylaşacağım fotoğraflardan da anlıyacağınız üzere en çok ses getiren tasarımcılar ,geride kalanlar,beğenilen ve gelecek vadeden isimleri gelin tek tek ele alalım.

Yıllara meydan okuyan Ajda Pekkan, podyumda rüzğar gibi esti,genç tasarımcılara destek vermesi ayrıca çok takdir edildi.

Dünyada 130 civarında moda haftası var.Hemen hemen her hafta bir yerlerde moda haftası gerçekleşiyor ve bu moda haftalarının içerisinde prestijli bir duruş kazanmak ve moda endüstirisine yön vermek oldukça zor bir hal alıyor.
Paris-Milano-Londra-New York en önemli moda haftaları,İstanbul'da ilk on arasında yer almak için Mercedes Benz sponsorluğu ve uluslararası organizasyonlara imza atan IMG şirketi ile doğru adımlar atmaya başladı.
Oluşumun bu denli pozitif gelişmesi tasarımcılar,organizatörler,gelen davetliler,basın ve PR şirketleri tarafından daha dikkate alınarak hazırlanmasına sebebiyet vermekteditr.
Selma State,cıvıl cıvıl renklerle şık ve romantik bir koleksiyon sergiledi.

SS Koleksiyonunda son sergilenen beyaz parçalar, barış güvercinlerinin özgürlüğe kanat çırpısı gibiydi adeta.

Ünlü moda blog yazarı Duygu Şenyürek her zamanki gibi göz kamaştırıyordu.
Özgür Mansur Kuruçeşme çadır alanında değil  de ,İngiliz Konsolosluğunda gerçekleştirdiği hazır giyim ve Haute couture tasarımları birleştirerek sunum yaptı.

Özgür Mansur haute couture koleksiyonundan parçalar.
Tuvanam koleksiyonu 20'lerin çarlistonundan ilham alarak hazırladığı S/S14 'e bayıldım.Bir ara kendimi ''Muhteşem Gatsby '' filminin bir karesindeymişim gibi hissettim.

Çağla Şikel ,Tuvanam defilesinde de ayağı takılarak neredeyse düşüyordu.Tüm gözlerin üzerinde olması nedeniyle olsa gerek...
Tuba Ergin ilk defa gerçekleştirdiği defile koleksiyonundan büyük övgüler aldı.Kendisini kişisel olarak yeni tanımama rağmen çok yetenekli ve naif bulduğumu ayrıca belirtmek isterim.
Tuba Ergin , rahat,şık ve yeryüzü renklerinden ilham alarak hazırladığı  koleksiyonu ile.
Zeynep Erdoğan da bu sezon defile değil stüdyo sunumu yaptı.Konsantre ve geçen sezonlara oranla daha net bir koleksiyon sundu.Erdoğan'a katılım  her zamanki gibi çok yüksekti.

Zeynep Erdoğan,Studio sunumu.

Tüm katılımcılar en az tasarımcılar kadar iddalı styling yaparak organizasyona renk katmak ,catch yapan fotoğrafçılara malzeme vermek için hazırlık yapmıştı.Bende herkes gibi her gün farklı bir look ile defilere katıldım.

Arkadaşım,herkesin sevdiği gazeteci,sevgili Esin Övet ve BEN

Moda blog yazarı Tuğba Tunçkaya ile çok keyifli vakit geçirdik.

Moda fotoğrafçısı İlkay Kaya objektifinden bazı kareler.

Serdar Uzuntaş,Niyazi Erdoğan koleksiyonlarında gözüme kestirdiğim şahane parçalar var.Özel gecelerde fark yaratmak isterseniz her iki tasarımcının yeni koleksiyonuna göz atın derim.
Niyazi Erdoğan'ın imzası haline gelen pikselli desenleri çok beğeniyorum.

Niyazi Erdoğan back stage'den bir kare.Koleksiyon planlaması böyle yapılıyor demek.
MBFW İstanbul ,tasarımcılarla olduğu kadar ünlü isimlerin katılımları ile de çok dikkat çekiyor.Benim tarzını çok beğendiğim Atiye'de defilelere katılmak için oradaydı.Seksi vücudunu ortaya çıkaran şık bir takım tercihi yapmıştı.

Atiye ,şık,duru ve seksi bir kombinasyon yapmıştı.

Studio sunumlar arasından biri vardı ki benim profesyonellik alanım olan görsel sunum ve styling alanında mükemmel bir iş çıkardılar.
Kith&Kim sunumuyla 60'ların Amerika'sına yolculuk yaptık.

Studio sunumu için çok keyifli bir dekor hazırlanmıştı.

Kith&Kin renkli koleksiyonu ve styling'i göz doldurdu.Modeller adeta birer oyuncu gibi rol yaptılar.

Yazımı sonlandırırken şunu ifade etmek isterim Mercedes Benz Fashion Week Istanbul ,IMG ve L'Appart Ist organizasyonun kusursuz geçmesi için tüm güçleri ile çok sıkı çalıştılar.
Haftanın her günü orada olan biri olarak bunu çok yakından gördüm ve takip ettim.Sık sık katılımcılara ve bana gidişat hakkında fikir sorarak,gerekli noktalara anında çözüm ürettiler.
Çok daha sistemli,ihtiyaçlara cevap veren,güler yüzlü personelleri ile kendilerine sektör ve kendi adıma teşekkür ederim.
Bir sonraki MBFWI için küçük ama önemli bir bilgiyi sizinle paylaşmak istiyorum, F/W14 Antrepo İstanbul Modern'de gerçekleşecek diye duyum aldım....
Herkese sağlık , mutluluk ve moda dolu bir Bayram diliyorum.

0 yorum:

Post a Comment