Monday, June 27, 2016

BEYLER, RENK VE AKSESUARLARIN GÜCÜNÜ KEŞFEDİN

Herkese merhaba, Çok sevdiğim bir motto ile yazıma başlamak istiyorum; " Hayatımıza gün katamayız ama günümüze hayat katabiliriz..." Oldukça mantıklı değil mi? Aranızda EVET mantıklı ama peki nasıl diye düşünenler vardır elbette. 
O zaman, sizler için benim devamlı uyguladığım çok basit kurallardan oluşan  bir kaç önerim var. Hep beraber renkli ve güzel bir gün geçirmek için reçetemi yazmaya başlıyorum.Doktor olamadım belki ama reçete yazabilecek moda alt yapım ve  eğitmenliğim var:-))) 

1- Uyanır uyanmaz kendinizi balkona atın, sonra evinizi güzel bir havalandırın.

2- Vucüdunuzu bildiğiniz tüm esneme hareketleri ile güne hazırlayın, inanın gün boyu enerjinize siz bile şaşıracaksınız. 

3- En büyük bardağınıza,  ılık bir su doldurun ve  içerisine biraz limon sıkıp için. 

4- Kahvaltı candır diyenler için sağlam bir öğün şart, sevmeyenler ise biraz kendini zorlayıp müsli artı kuru meyveleri süt ile karıştırıp, güzelce enerji toplayabilirler. 
5-Duş alma ve sonrası gardıroptan güzel bir kombinasyon hazırlama fikri,  beni her zaman heyecanlandırır, peki ya sizi?

6- Beyler, sıcak yaz günlerinde kıyafetlerin konforu oldukça önemli, ofis ve plaza çalışanlarına önerim keten ve pamuklu parçalar tercih etmeleri. Serbet giyinecekler için ise renkli polo yaka tişört ve açık tonlarda streç bir denim tercihiyle Casule- chic (rahat ve şık) bir görüntü elde edebilirsiniz. 

7-  Renkli kombinasyonunuzu bir kaç aksesuar ile daha çekici hale getirebilirsiniz. Gözlük ve ona uyumlu renklerde bir saat, artı saatinize eşlik edecek doğal taşlardan boncuk bilekliklerle, çevrenizden güzel bir puan alabilirsiniz. 

8- Dışarıya veya iş'e gitmek için hazırsak, bir kahveyi hak ettik demektir. Enerjinize enerji katar. 

9- Yaz aylarında kişisel bakımı destekleyen deodorant ve ferah parfüm kullanımıyla, bulunduğunuz her ortamda fark yaratmak elinizde. 

10- Son ve en önemli nokta; erkekler makyaj yapmaz ama bence her insanın makyajı gülüşüdür. O nedenle önünüze çıkan ve göz göze geldiğiniz herkese selam verin ve kendinizi günün temposuna bırakın. 


Uykumun kaçtı bu sabah saatlerinde, ilk defa bu tarz bir paylaşım yapmaya karar verdim ve aynı uygulamaları yapmak üzere şimdi harekete geçiyorum. Bu anlattıklarımı bir kombinasyonla örneklemem gerekir  diye 
fotoğraf sanatçısı, Rıdvan Macit ile  gün arası yaptığımız bir çekimi paylaşacağım sizlerle. 

 Pantolon : Diesel
 Tişört      : Lacoste
 Ayakkabı : Zara
 Gözlük    : Persol
 Saat        : Omax 
 Bileklik     : Alaçatı pazarı (yarı değerli       taşlardan) 

Hayatımızdan gülümsemenin  ve renklerin kaybolmadığı nice güzel günler yaşamak üzere... HOŞÇAKALIN.


0 yorum:

Post a Comment