Monday, August 18, 2014

VAZGEÇİLMEZ AKSESUAR PAPYON

Bugün size moda dünyasının bazen ağır bazen ise  sevimli kelebeği "papyon " hakkında, bazı bilgiler ve görseller paylaşmaya karar verdim. 

  Papyon, gömlek yakası üstüne bir kopça veya lastikle tutturulan kelebek biçiminde klasik giyim tarzına uygun bir aksesuardır.  

Papyon kravattan yola çıkılarak geliştirilmiştir. 18. yüzyılın ilk yarısında kravat bir papyon ile birlikte bağlanmaktaydı. 

Bugün artık papyona pek kravat gözüyle bakılmamaktadır.
Bağlanması zor olduğu için, artık hazır bağlanmış şekilde satılmaktadır. Papyon, daha çok smokin giyilen özel gecelerde kullanılmaktadır


Ancak sallanan kravattan rahatsız olan bazı kişiler, günlük yaşamlarında kravat yerine papyonu  tercih etmektedir.
Stil sahibi bir çok kişi kombinasyonlarında papyon'u  çok farklı şekillerde yorumlamaktadır. Maskülen bir aksesuar olan papyon bayan styling çalışmalarında da oldukça sık tercih edilmektedir. 


Çocuklara yakıştırdığımız bir deyim vardır "Büyümüşte küçülmüş sanki..."  İşte o look'un en iddalı parçası yine Papyon'dur.

 Bende katıldığım özel geceler de ve davetler de  farklı tasarımlarlanmış papyonlar  kullanmaya bayılırım.


Papyon kullanımı genel de çok şıklık katar kişiye , bazı zamanlarda ise büyük bir sempati.
En son  styling performans projem Let's Get Jeans 'in event gecesi taktığım el yapımı gümüş papyon, takı tasarımcısı Güliz Aydın tarafından tasarlandı.

 Aynı gece Styling performans kombinasyonlarımın birinde kullandığım, dev jean papyon tasarımını da ben yaptım.  
 
Papyon hakkın da daha çok fotoğraf ve bilgi paylaşılabilinir belki ama genel hatları ile sizi en kısa zamanda bir papyon edinme kararına ikna etmişimdir diye düşünüyorum:))) 

Her taktığınız papyon'da aklınıza gelmek dileğiyle...

Sevgiler, 

Ümit TEMURÇİN.


0 yorum:

Post a Comment